top of page

Все про громадське формування з охорони громадського порядку «Ірпінська муніципальна варта»

На базі нашого комунального підприємства діє громадське формування з охорони громадського порядку «Ірпінська муніципальна варта», завданням якого є участь в охороні громадського порядку, припиненні адміністративних правопорушень і злочинів та запобіганні їм.

Громадське формування тісно співпрацюває з поліцією Київської області у забезпеченні охорони публічної безпеки та правопорядку, проведенні спільних патрулювань тощо. Майже щомісяця ГФ з ОГП «Ірпінська муніципальна варта» приймає активну участь на спільних заходів по охороні громадського порядку на території Київської області, в якому беруть участь громадські формування та Муніципальні варти Київщини разом з органами Національної поліції України. Зведені загони спільно патрулюють вулиці, реагують на розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях, проводять профілактичні бесіди з громадянами, складають протоколи про адміністративні правопорушення, перевіряють документи і проводять поверхневий огляд підозрілих осіб, приймають участь в проведенні операції «Мігрант» тощо. Члени ГФ з ОГП наділені відповідними повноваженнями згідно Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».


В Ірпені пройшли вже 3 регіональні форуми Київщини «Місцеве самоврядування, безпека, громада, закон». Мета таких заходів – обмін досвідом, формування єдиних підходів, обговорення ролі громадських формувань і муніципальних варт в безпеці громад, та їх об'єднання в єдиний потужний голос протидії злочинності.


За підсумками минулого 2019-го року ми одне з небагатьох ГФ, яке отримало вітальний лист від голови Київської обласної державної адміністрації за ініціативність, активну громадську позицію і належну організацію заходів з публічної безпеки на Київщині!


Володимир Бардецький, голова Громадської спілки «Громадська безпека +380»:
«Громадське формування «Ірпінська муніципальна варта» є наглядним прикладом об’єднання громадян в забезпеченні їх безпеки. Дане формування приймало участь в колективному створенні спілки і є одним із засновників, і активним її членом в організації заходів протидії злочинності та створення безпечних міст і селищ Київщини. «Ірпінська муніципальна варта» разом зі спілкою під гаслом «Безпека, єдність, впевненість» будує безпечне суспільство!»

Жителі Ірпеня часто зауважували, що завдяки присутності інспекторів КП «Муніципальна варта» Ірпінської міської ради підтримується громадський порядок в парках, скверах, площах, проте існує проблема порушень громадського порядку та певних норм поведінки в місцях, де інспектори не здійснюють патрулювань. Тому з лютого 2020-го року, «Ірпінська муніципальна варта», як громадське формування, почала реагувати і на звернення від громадян по проблемах безпеки на дворових територіях. У разі якщо виявлене адміністративне правопорушення в нашій компетенції, співробітники реагують відповідно до чинного законодавства — при малозначності порушення обмежуються усним зауваженням, а якщо воно більш серйозне — складається адмінпротокол. У випадку неналежності порушення до нашої компетенції — правопорушник і матеріали, які підтверджують факт правопорушення, передаються правоохоронним органам для подальшого реагування.

Валерій Євтушенко, начальник Ірпінського відділу поліції:
«Я знаю силу таких підрозділів – громадських формувань – у наданні допомоги поліції в затриманні злочинців, грабіжників, профілактиці вуличної злочинності. Це все дуже-дуже суттєво. І тільки наша злагоджена дія в цьому напрямку буде давати суттєві результати».

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page