top of page

«Рятуємо життя»: в Ірпені відбувся тренінг із тактичної медицини для керівників місцевих комунальних підприємств

Продовжуємо щосуботи проводити заняття з тактичної медицини.


Важливо володіти базовими навичками у сфері тактичної медицини, оскільки це запорука порятунку життя поранених. Кожному необхідно освоїти вміння надавати першу допомогу – це знання, які допоможуть залишитись живими.

2 березня Муніципальна варта провела одноденний тренінг із тактичної медицини для керівного складу комунальних підприємств, управлінь та служб Ірпінської міської ради. Також в тренінгу приймав участь Ірпінський міський голова. Учасники ознайомились і відпрацьовували алгоритм #MARCH в концепції #TCCC (Tactical Combat Casualty Care), який чітко визначає пріоритети і порядок дій надання допомоги в догоспітальній медицині на полю бою. Як і завжди – великий акцент робимо на практичне відпрацювання викладеної інформації. Ми вважаємо, що краще один раз спробувати, ніж 100 разів почути.


Після короткої теоретичної бази, учасники тренінгу одразу перейшли до практики – розпочали з накладання турнікетів для зупинки кровотечі на руках та ногах у різних положеннях. У цій справі головне – оперативність, адже масивна кровотеча – це найнебезпечніший вбивця. Далі перейшли до наступного блоку згідно протоколу MARCH, де кожна літера абревіатури вказує на ту чи іншу небезпеку:

M (Massive bleeding) – Масивна кровотеча.

A (Airway Management) – Управління дихальними шляхами.

R (Respiration) – Дихання.

C (Circulation) – Циркуляція.

H (Hypothermia) – Гіпотермія.


Розглянуто кожен з перелічених модулів і відпрацьовано умовні ситуації (само і взаємо допомоги).


Знати елементарні правила та дії має кожен, оскільки нам відомо, де ми можемо опинитись. І ці дії допоможуть врятувати життя та бути корисними не лише під час воєнного стану, а і при будь-яких ситуаціях, до прикладу дорожньо-транспортних пригод, де часто є потерпілі. Важливо не розгубитись та не нашкодити постраждалим, а по можливості врятувати життя.


Ми продовжуватиме проводити такі тренінги, слідкуйте за анонсами на наших сторінках в соціальних мережах щоб бути в курсі про відкриті безкоштовні тренінги:Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page