top of page

Як допомогти безпритульним тваринам взимку: поради

Зима — складний період для всіх живих створінь. З настанням настільки серйозних холодів життя безпритульних тварин стає в рази складнішим. Шукати їжу все важче, з’являються додаткові ризики зневоднення та обмороження.


Міське середовище небагате на природні джерела харчування для тварин, тому часто небайдужі люди для них — єдиний шанс вижити. Кожен з нас може якось підтримати у морозну погоду безпритульних тварин і птахів, що мешкають в місті, у яких немає теплої домівки.


За низької температури у собак, які живуть на вулиці, починають замерзати кінцівки. Для них важливими є і потреба в теплому місці, щоб зігрітись та відпочити, і в харчуванні. У бродячих собак немає доступу до постійного джерела їжі, тому вони виснажуються, їх організм не має з чого виробляти енергію.

Як допомогти собакам і котам?


Спорудити укриття. Навіс, примітивна будка з дощок або аналогічного матеріалу, — загалом що завгодно, щоб закрити від вітру та опадів. Укриття також бажано утеплити, наприклад соломою, пінопластом та іншим дешевими, доступними матеріалами.


Годувати теплою їжею та давати гарячі напої кожного дня. Великим ризиком взимку є зневоднення, адже при "мінусовій" температурі тварини фактично втрачають доступ до джерел води. Тому дуже важливо слідкувати за тим, аби у чотирилапого було що пити. Миску для води потрібно регулярно поповнювати й слідкувати за тим, скільки тварина п’є. У воду можна додати ложку цукру — це знизить температуру замерзання води.


Якщо є така можливість, запускайте тварин погрітися в під’їзд. Потрапляючи в тепло, вони відразу сплять — так їм вдається відновити сили. Також перевіряйте підвальні віконця, щоб вони не були забиті дошками.


Брати на тимчасову перетримку. Якщо є можливість в особливо суворі зимові ночі заберіть тварину додому. Спроба знайти постійне житло, де тварину любитимуть та доглядатимуть — це найцінніше і надасть залежним від нас істотам шанс на щасливе життя.


Приймати у свою сім’ю. Це найщасливіший сценарій для тварини. Якщо ви вирішили взяти кота чи собаку додому, то, в першу чергу, відвезіть її до ветеринарної клініки, щоб перевірити на наявність захворювань, особливо, якщо у вас вдома вже є домашні улюбленці.


У жодному разі не годуйте безпритульних тварин зіпсованою їжею або кістками, адже це може призвести до хвороби або загибелі чотирилапого. Натомість можна давати сухий корм, який не псується, підходить майже усім і зручний для регулярного додавання в місці годування. Аби допомогти тварині зігрітися, такий корм можна залити теплою водою. Тваринам, які тривалий час голодували, заборонено давати жирну, важку для травлення їжу, а тим паче кістки. Перші 3-5 днів їх бажано годувати консервами або натуральною м’якою їжею. Наприклад, відвареною курятиною і кашею з овочами. За відсутності скарг на загальний стан тварини та медичних протипоказань інтервал між прийомами їжі та розмір порції можна поступово збільшувати.


Також не слід забувати, що коти часто ховаються від морозів під капотами автомобілів, де можна погрітися біля двигуна. На жаль, якщо власник транспорту не перевірив машину перед поїздкою, в більшості випадків усе закінчується загибеллю тварини. Тому в холодну пору року перед початком руху слід оглядати автівку, адже під капот чи на колеса можуть залізти коти.


Давайте разом потурбуємось про виживання чотирилапих створінь у важку для них пору!

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page